Θα συνεχίσουμε να αντιστεκόμαστε στη προσπάθεια του ομίλου EUROMEDICA, που συνειδητά “κρατάει” στον εκβιασμό της απλήρωτης εργασίας τους εκατοντάδες εργαζόμενους του ομίλου. Για την ερχόμενη Παρασκευή 10/7, το κλαδικό σωματείο Αθήνας συνδιοργανώνει με το αντίστοιχο του Πειραιά νέα παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της Διοίκησης στην οδό Ρηγίλλης. Η συγκέντρωση του σωματείου έχει οριστεί για τις 3:30 μ.μ. στη στάση μετρό “ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ”
Ενημερώνουμε όλους τους εργαζόμενους του ομίλου ότι η εκπρόσωποι της Διοίκησης στη προηγούμενη παρέμβαση το μόνο που ουσιαστικά υποσχέθηκαν, είναι ότι θα εξακολουθήσουν να πληρώνουν όποτε και όσα έχουν και ότι δε πρόκειται να αποκατασταθεί η ομαλή ροή μισθοδοσίας. Διαβάστε την ανακοίνωση του σωματείου 20150706